Lenka Báňová

Děvče, které si Shalu vymyslelo. S jógou se poprvé setkala ve školce, kdy bylo jejímu bratrovi v rámci léčby skoliózy předepsáno každodenní cvičení pozdravu slunci. Oddřela to za něj. Poté si ji cvičení ásán pravidelně získávalo a ztrácelo, až se o několik desítek let později rozhodla najít to neustále chybějící NĚCO v Indii. Našla mnohem více. A chce se o to s vámi podělit na svých lekcích.

Ika Stančík

Ivica je mladá, krásná aktivní minimalistka.  Žije bezodpadově, píše svůj blog, cvičí jógu a vůbec dělá spoustu krásných a přínosných věcí.

Sama o sobě píše: Jóga pro mě znamená nacházení harmonie a vyváženosti. Pomohla mi zpomalit, možná dokonce zastavit. Každý den je pro mě jógovou výzvou, protože své poznatky z praxe se snažím aplikovat i do běžného života. A to nejen do toho svého, ale jako instruktorka jógy i do životů mých studentů. V posledním roku je taky mou vášní nacházení průniku mezi tím, co můj život dělá radostným: jóga, minimalismus a bezodpadová domácnost.

S Ikou se u nás můžete setkat na ranní józe v úterý (7:00 – 8:00), hatha józe ve středu (16:00 – 17:30) a o víkendu na ranní józe v sobotu, nebo neděli (9:30-10:30).

Martina Rešlová

Ačkoliv na různé druhy lekcí jógy docházela řadu let, až s pravidelnou praxí ashtanga yogy pochopila, že fyzickým cvičením mnohé teprve začíná. Samotná praxe pro ni představuje nekonečný balíček překvapení v podobě výzev, trpělivosti, pokory, radostí, strachů, různých pocitů i zážitků, které mění její vnitřní svět a také vnímání toho vnějšího. Učitelský trénink absolvovala u Jaro Pávka, jehož učení vychází z původního (tradičního) přístupu k ashtanga józe podle Sri K. Pattabhiho Joise. Toto učení bude s radostí během lekcí sdílet a vést tak každého k jeho vlastní zkušenosti a práci se svým tělem i myslí.

S Martinou se setkáváte na lekcích ashtanga jógy v úterý podvečer (17:00 – 18:30).

Pavla Máša Macháčková

Máša se u nás objevila jako záskok z nebe, a už u nás zůstala. Její lekce jsou hravé i hloubavé, náročné i relaxační. Stejné, jako život sám. Sama o sobě říká: „Jsem v životě často na houpačce, snažím se najít klid, rovnováhu a sílu. Hledám ji uvnitř. Pozoruji a snažím se porozumět. Ráda poznám ty, co to cítí stejně.“

Zažít ji můžete na lekci čakra jógy každý pátek podvečer (17:45 – 18:45).

Anička Alaxinová

Jóge celkovo sa venujem 6 rokov, z toho 4 roky Ashtanga jóge pod (ne)dohľadom Jara Páveka. Počas tejto doby som absolvovala workshopy s Nancy a Vanessou Gilgoff, Manju Joisom, a 6 týždňový pobyt na Maui kde Nancy a Vanessa žijú. Minulý rok som tiež absolvovala učiteľský tréning (Prakriti, Bratislava) na ktorý bude naväzovať ďalší učiteľský tréning tento rok. Okrem Ashtanga jógy hrozne rada cestujem, učím sa cudzie jazyky, veľa spím a jem 😀

Ashtangu s Aničkou zažijete ve čtvrtek ráno (7:00-8:00) na vedené lekci a večer (19:00-20:00) na zkrácené lekci ashtangy ve stylu mysore. Po novém roce si budete moct užít i mysore v plné délce 90 minut každou sobotu podvečer.

Nika Ďuranová

Ahojte, som Nika (skratka z Veronika), brnenská Slovenka, rebelská vodnárka pestujúca kvety na streche, žena, ktorá mimo cvičenie nosí len sukne a šaty (áno, aj v zime, aj keď idem len vysypať smeti alebo venčiť psa). Milujem dlhé prechádzky v lese, dobrú kávu, víno a JÓGU. Jinku si naordinujem vždy, keď sa potrebujem ukľudniť, stíšiť a opäť cítiť pevnú pôdu pod nohami. Mojou najväčšou životnou aj jógovou výzvou je poznať samu seba a zároveň rešpektovať a oceňovať odlišnosti ostatných.

S Nikou se potkáváte pravidelně na yin józe v neděli a středu večer (19:00-20:00), na úterním flow na dobrou noc (19:00-20:00) a na nedělním kurzu Seznamte se s čakrami.

Barča Uhrová

Vždycky jsem byla hodně aktivní a živý človíček, který se pro vše jednoduše nadchnul, ale až jóga mi ukázala jak důležitý je v našem životě balanc. Je důležité umět zklidnit naše tělo, ale taky především mysl a  právě proto mě jóga okouzlila. Absolvovala jsem školu hatha jógy a také kurz yin jógy v pražské Karma józe pod vedením Verunky Carmanové a v létě mám dále v plánu vyjet do Indie prohloubit své znalosti.
Když nejóguji, studuji na škole zvířátka a trávím čas s nejbližšími. 🙂
Barča vede yin-yang flow v pondělí večer (19:30-20:30) a pátek ráno (7:00-9:00) a o víkendu na ranní józe v sobotu nebo neděli (9:30-10:30).

Áďa Hanáčková

 Jógu cvičím vlastně od školky (s maminkou) a pohyb obecně je mou velkou vášní. V minulosti jsem zájmově tančila, miluji chůzi, ráda běhám, horolezím… V současnosti studuji magisterský stupeň fyziologie rostlin na MU, což vypovídá o mé další vášni kterou jsou rostliny. Zabývám se rovněž bylinami – léčivými rostlinami, vyrábím vlastní masti, čajové směsi, apod.
Mé lekce jsou dynamické, silovější – vinjása jóga, ale vždy kladu velký důraz na správné provádění pozic, plynutí s dechem a poslouchání vlastního těla s ohledem na jeho možnosti.Jóga je pro mě radost, odpočinek, cesta k posílení těla ducha – to ráda předávám klientům. Nejde o to dát nohu za krk, ale odejít po svých a mít dobrý pocit po těle i v hlavě.
Vinjásu s Ádinkou si můžete užít každé úterý ráno (8:15-9:15) a ve čtvrtek odpoledne (16:30-17:30).

Klára Hronová

Jógu jsem začala cvičit na střední škole. Líbila se mi na ní jak stránka fyzická, tedy komplexní procvičení celého těla, tak stránka duševní. Po nástupu na vysokou školu jsem se józe začala věnovat mnohem více. Mým cílem je propojení jógy a fyzioterapie. Snažím se o provádění pozic kvalitně a v souladu s dechem. V mých lekcích se zaměřuji na tělo jako celek. Účelem lekcí je protažení zkrácených svalů, posílení svalů oslabených a aktivace stabilizačního systému. Cvičení tak celkově podpoří správné držení těla.

Klářiny lekce najdete v rozvrhu pod názvem Fyziojóga každou středu od 17:45 do 18:45