Lenka Báňová

Shaličku vypiplávám od miminka. Postupně ji připravuji na to, aby z ní byla velká holka, učím ji chodit, žít, dýchat. A ona na oplátku učí mne. Trpělivosti, pokoře, a taky tomu, že opravdu všechno co do světa z dobrým úmyslem vyšleme, se nám v dobrém i vrátí.

Pohyb a sport mi nikdy nic neříkal, to si radši zalezu do křesla pod deku s knížkou. Ale pokud se schová pod heslo jako ásány, nebo jóga, jsem ochotna jej akceptovat 😉 Po čem opravdu toužím je být v teple, klidu, a ideálně na cestách. Pokud se u toho vyskytne nějaké to surfovací prkno s plachtou, či bez, tak jenom dobře.

 

Lenka Prokešová

Jmenuji se Lenka a kráčím po své velké jógové cestě. Cestě vedoucí ke zdraví těla, mysli i duše. Cestě k jednotě se sebou samotnou a s celým světem. Před časem jsem na své cestě učinila mílový krok. Opustila jsem úspěšnou korporátní kariéru a pohodlný byt, prodala auto, nábytek a další věci. Sbalila jsem si batoh a vyrazila na cestu napříč Asií. Studovala jsem jógu v ašrámech na jihu i severu Indie, prošla dva treky v Nepálu a procestovala jihovýchodní Asii.Byl to rok plný jógy a sebepoznání, ale nastal čas návratu. A začalo sdílení mé praxe a životního stylu s vámi. Největší radost mi přinese, když i vám pomůžu nasměrovat vaše životní cesty k lepšímu zdraví a duševní pohodě.

 

Klára Judexová

Jmenuji se Klara co život a jógu má ráda. Také miluji lidi, zvířata, hudbu, knihy, přírodu, dobrodružství života a poznání. Nejvíce mě baví poznávat sebe sama skrze vlastní tělo. A takový jaký je můj život, je většinou i má vlastní praxe na podložce. Pohyb a zájem o poznání mě provází téměř od dětství, proto jsem se rozhodla pro jógu jako životní cestu. Nabízí mi vše. Také miluji tanec pro jeho krásu vyjádřit pocity a emoce skrze vlastní tělo. A tak všechno co mám ráda, je mým záměrem předávat dál. Dělá mi radost sdílet s druhými svoji radost.

Petra Varhoľová

Můj nejoblíbenější předmět je postel, protože mi každý večer poskytuje bezpečí, mohu se tam plně uvolnit a načerpat nové síly.
Moje lekce jsou pokaždé jiné, vždy jsou plynoucí, někdy je jemné jindy více akční – je to hodně podle toho, jakou energii z vás cítím. Vždy ale kladu důraz na správné provedení asán.
Petra vás provede v pátek odpoledne jógou proti stresu v 16:30-17:30 a čakra jógou v 17:45-18:45.

Anička Alaxinová

Jóge celkovo sa venujem 6 rokov, z toho 5 rokov Ashtanga jóge s Jarom Pávekom. Pravidelne sa zúčastňujem workshopov s Nancy Gilgoff a jej dcérou Vanessou, ale aj s inými učiteľmi (Manju Jois, Doug Swenson). V roku 2017 som strávila 6 týždňov na Maui kam som išla aby som mohla mať dennú prax pod dohľadom Nancy Gilgoff, ktorá na Maui žije a učí vo svojej shale v ktorej kedysi ešte učil aj Pattabhi Jois. Mám absolvované 3 učiteľské tréningy u Jara Páveka (300 hodín – na prvú aj druhú sériu ashtanga jógy) a vo vzdelávaní pokračujem ďalej. Okrem jógy veľmi rada cestujem, učím sa cudzie jazyky, veľa spím a jem 🙂

Ashtangu s Aničkou zažijete v pondělí a čtvrtek ráno (7:00-8:30), a příležitostně taky o víkendu, na lekcích ashtangy ve stylu mysore.

 

Katka Floriánová

Jsem máma dvou skvělých dětí, díky nimž je svět tak nějak krásnější. Postupem času začínám objevovat kouzlo ženství a přijde mi úžasné, kolik krásného v sobě, jako ženy, máme. A cvičení jógy mi pomáhá tento svět otevírat a odměnou je mi sblížení, samé se sebou. Je to cesta, někdy po rozkvetlé louce, jindy po blátě, ale vidím, že květin stále přibývá…

 

Jane Cvoreňová

 
S jógou jsem se setkala před pár lety na Bali, kam jsem se následně přestěhovala, poslední 4 roky se tam na dobro usadila a starala se o svou cestovní agenturu. Jóga jako taková, se pro mne stala každodenním rituálem a to co na ní miluju ráda předávám dál. Mé lekce jsou spíše dynamičtějšího rázu s následným zaslouženým uvolněním v šávásáně. 
Kromě jógy ráda cestuji a užívám si života protože to je ten největší dar.

Nika Ďuranová

Ahojte, som Nika (skratka z Veronika), brnenská Slovenka, rebelská vodnárka pestujúca kvety na streche, žena, ktorá mimo cvičenie nosí len sukne a šaty (áno, aj v zime, aj keď idem len vysypať smeti alebo venčiť psa). Milujem dlhé prechádzky v lese, dobrú kávu, víno a JÓGU. Jinku si naordinujem vždy, keď sa potrebujem ukľudniť, stíšiť a opäť cítiť pevnú pôdu pod nohami. Mojou najväčšou životnou aj jógovou výzvou je poznať samu seba a zároveň rešpektovať a oceňovať odlišnosti ostatných.