Lenka Báňová

Shaličku vypiplávám od miminka. Postupně ji připravuji na to, aby z ní byla velká holka, učím ji chodit, žít, dýchat. A ona na oplátku učí mne. Trpělivosti, pokoře, a taky tomu, že opravdu všechno co do světa z dobrým úmyslem vyšleme, se nám v dobrém i vrátí.

Pohyb a sport mi nikdy nic neříkal, to si radši zalezu do křesla pod deku s knížkou. Ale pokud se schová pod heslo jako ásány, nebo jóga, jsem ochotna jej akceptovat 😉 Dokonce natolik, že o tom píšu na svém blogu yogafamily.cz Po čem opravdu toužím je být v teple, klidu, a ideálně na cestách. Pokud se u toho vyskytne nějaké to surfovací prkno s plachtou, či bez, tak jenom dobře.

Katarína Řiháčková

Katka se v Shaličce objevila brzy po otevření a trvalo celé čtyři roky, než jsem ji přesvědčila, že její role není být klientem, ale být lektorem. U některých lidí to prostě víte hned!

Fascinuje ma pozorovať život od jeho vzniku po zánik a to, ako je všetko na svete prepojené a my sme toho súčasťou. Rada sa učím, pozorujem, experimentujem. Práve práca s našim telom a mysľou, ktoré si všade nosíme so sebou, môže byť veľmi objavná a užitočná, nech už v tom hľadáme osvietenie alebo „iba“ zdravé telo a ducha. Milujem dlhé prechádzky v prírode, pohľady do diaľky a vôňu lesa, rada sa hrabem v zemi na záhrade, často si spievam a hrám sa s dychom.

Na mojich lekciách vytváram priestor na pozorovanie a uvedomovanie jemných procesov, ktoré sa v tele a mysli počas praxe odohrávajú. Prax je jemná, s dlhším zotrvaním v ásánách, dostatok času venujem práci s dychom, pránájáme, zaraďujem meditáciu a relaxáciu.

Teším sa na našu spoločnú prax v utorok ráno o 7:00.

Katka Schrimpelová

Katka je součástí Shaličky od samého začátku. Nejdřív klientka, která se postupně vyloupla v tu nejpečlivější a nejlaskavější lektorku ashtanga vinjása jógy pod sluncem. Katka sama je důkazem toho, že když chcete, můžete se vyloupnout v cokoli budete chtít. Jo a pokud na D1 potkáte blázna na červené Vespě, tak to bude ona 😉

Její lekce se konají vždycky v středu ráno od 7:00 do 8:15, odpoledne pak máte k dispozici úterky od 18:00 do 19:15. Hlídejte si i víkendy, pokud Katka může, lekci vám otevře v sobotu, či neděli ráno. Lekce jsou vedeny ve stylu mysore a pro začátečníky jsou určitě vhodné.

Xenia Jivcovici

Ksenija pochází z hlavního města Moldavie, Kišineva. Jógu pravidelně praktikuje už 20 let, a více než 15 let jógu učí. V roce 2009 absolvovala kurz jógy Šri šri Ravi Šankara, později prošla výcvikem Sukshma Vyayama. V letech 2010 a 2011 se procházela výcvikem v meditaci vippasana, později, po přestěhování do Brna těmito kurzy provázela. Má za sebou několik workshopů Osho meditací a různých stylů jógy. Po letech zkoumání a vlastní praxe zakotvila u FLOW JÓGY, kterou vás provází na svých lekcích ve STŘEDU v 18:30 a čtvrtek v 9:30.
Ksenija je taky mimořádně laskavou a klidnou certifikovanou chůvou, a krásně se věnuje vašim dětem v pondělí ráno v 9:30, během lekce s hlídáním dětí.

Vesa Tullumi

Víte, že Vesa se s jógou poprvé setkala v Shaličce? Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. Přečtěte si její příběh:

I discovered yoga at the age of 23 after a recommendation from a physician due to my desk job. At the end of the first yoga class, exactly here @yogashalabrno I felt reborn, as if someone gave me the most amazing massage, cleansed my mind & purified my soul. From that moment on I knew that yoga would become part of my daily routine, on and off the mat.
Always wanting to deepen my knowledge in this vast philosophy & to be able to share the benefits of yoga with others, I managed to start my yoga teacher journey. With the focus on breath based Hatha Yoga I want others to experience the transformative power that yoga can bring to their lives. Join me on Thursdays from 5:30 pm for english hatha class.

Lenka Prokešová

Jmenuji se Lenka a kráčím po své velké jógové cestě. Cestě vedoucí ke zdraví těla, mysli i duše. Cestě k jednotě se sebou samotnou a s celým světem. Před časem jsem na své cestě učinila mílový krok. Opustila jsem úspěšnou korporátní kariéru a pohodlný byt, prodala auto, nábytek a další věci. Sbalila jsem si batoh a vyrazila na cestu napříč Asií. Studovala jsem jógu v ašrámech na jihu i severu Indie, prošla dva treky v Nepálu a procestovala jihovýchodní Asii. Byl to rok plný jógy a sebepoznání, ale nastal čas návratu. A začalo sdílení mé praxe a životního stylu s vámi. Největší radost mi přinese, když i vám pomůžu nasměrovat vaše životní cesty k lepšímu zdraví a duševní pohodě.

Lenička si pomaličku nachází cestu zpátky do Shaličky – vždycky, když jí to její krásný voňavý uzlíček, který brzy začne mluvit, dovolí. Hlídejte rozvrh!

Nataly Přibylová

Moje jógová cesta začala v roce 2016 na srazů svobodných cestovatelů Sunsurfers. Na malých ostrovech Gili v Indonésii jsme každé ráno cvičili jógu a meditaci. Od té doby všechno se v mém životě měnilo – často jsem cestovala, měnila zemí bydlení, povolání, ale jóga vždy zůstávala v mém životě pevnou kotvou. 2-krát jsem absolvovala 10-denní meditační kurzy vipassana – jeden v Malajsii na ostrově Penang v Buddhistickém Malajsijském centru, druhý v Indii, poblíž Mumbai. V Indii jsem strávila 3 měsíce, kromě vipassany jsem se zúčastnila jsem jógového retreatu, navštívila ašramy Ammy (Amritapuri Ashram) a Šivanandy (Sivananda Dhanwantari Ashram). Nakonec mě cestování mě přivedlo do České republiky, kde žiju teď a ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti a svůj pohled na jógu.

Lekce s Nataly si můžete vychutnat každé pondělí ráno v 9:30 (lekce jógy s hlídáním dětí) a ve čtvrtek v 7:00.

Klára

Jmenuji se Klara co život a jógu má ráda. Také miluji lidi, zvířata, hudbu, knihy, přírodu, dobrodružství života a poznání. Nejvíce mě baví poznávat sebe sama skrze vlastní tělo. A takový jaký je můj život, je většinou i má vlastní praxe na podložce. Pohyb a zájem o poznání mě provází téměř od dětství, proto jsem se rozhodla pro jógu jako životní cestu. Nabízí mi vše. Také miluji tanec pro jeho krásu vyjádřit pocity a emoce skrze vlastní tělo. A tak všechno co mám ráda, je mým záměrem předávat dál. Dělá mi radost sdílet s druhými svoji radost.

Klárka momentálně cestuje, a tak si její lekce vychutnáte až po jejím návratu.