Lenka Báňová

Shaličku vypiplávám od miminka. Postupně ji připravuji na to, aby z ní byla velká holka, učím ji chodit, žít, dýchat. A ona na oplátku učí mne. Trpělivosti, pokoře, a taky tomu, že opravdu všechno co do světa z dobrým úmyslem vyšleme, se nám v dobrém i vrátí.

Pohyb a sport mi nikdy nic neříkal, to si radši zalezu do křesla pod deku s knížkou. Ale pokud se schová pod heslo jako ásány, nebo jóga, jsem ochotna jej akceptovat 😉 Dokonce natolik, že o tom píšu na svém blogu yogafamily.cz Po čem opravdu toužím je být v teple, klidu, a ideálně na cestách. Pokud se u toho vyskytne nějaké to surfovací prkno s plachtou, či bez, tak jenom dobře.

Barča Uhrová

Chodit na Barčiny lekce je jako nechat se opečovávat od maminky. Vzbudí ve vás ten skvělý pocit, že na vás už dlouho čekala, a že je ráda, že vás tady konečně má. Takže její jin jóga je ten nejvíc boží zážitek, který si můžete dopřát. A pokud se vám poštěstí vychytat nějaký ten záskok na dynamičtější lekci, rozhodně si to nenechte ujít. Protože Barča je u nás fakt jen jedna!

Takže si do deníčku zapište – pondělí 18:30 večerní jóga a středa, 18:30, jin jóga.

Katarína Řiháčková

Katka se v Shaličce objevila brzy po otevření a trvalo celé čtyři roky, než jsem ji přesvědčila, že její role není být klientem, ale být lektorem. U některých lidí to prostě víte hned!

Fascinuje ma pozorovať život od jeho vzniku po zánik a to, ako je všetko na svete prepojené a my sme toho súčasťou. Rada sa učím, pozorujem, experimentujem. Práve práca s našim telom a mysľou, ktoré si všade nosíme so sebou, môže byť veľmi objavná a užitočná, nech už v tom hľadáme osvietenie alebo „iba“ zdravé telo a ducha. Milujem dlhé prechádzky v prírode, pohľady do diaľky a vôňu lesa, rada sa hrabem v zemi na záhrade, často si spievam a hrám sa s dychom.

Na mojich lekciách vytváram priestor na pozorovanie a uvedomovanie jemných procesov, ktoré sa v tele a mysli počas praxe odohrávajú. Prax je jemná, s dlhším zotrvaním v ásánách, dostatok času venujem práci s dychom, pránájáme, zaraďujem meditáciu a relaxáciu.

Teším sa na našu spoločnú prax vo štvrtok a v nedeľu, a zdieľanie príbehov pri čaji po lekcii.

Katka Schrimpelová

Katka je součástí Shaličky od samého začátku. Nejdřív klientka, která se postupně vyloupla v tu nejpečlivější a nejlaskavější lektorku ashtanga vinjása jógy pod sluncem. Katka sama je důkazem toho, že když chcete, můžete se vyloupnout v cokoli budete chtít. Jo a pokud na D1 potkáte blázna na červené Vespě, tak to bude ona 😉

Její lekce se konají vždycky v středu ráno od 7:00 do 8:15, odpoledne pak máte k dispozici úterky od 18:00 do 19:15. Hlídejte si i víkendy, pokud Katka může, lekci vám otevře v sobotu, či neděli ráno. Lekce jsou vedeny ve stylu mysore a pro začátečníky jsou určitě vhodné.

Verča Maliňáková

Verču jsem potkala před dvěma na školení v Praze.
Nejdřív mne fascinovalo jenom to, že tam s ní celé dopoledne byly obě dcery, které se chovaly…ani nevím, jak to popsat. Přirozeně, skvěle a absolutně nenarušovaly průběh školení. Navíc všechny tři vypadaly, jakoby jejich náplní práce bylo tančit v mechu a dělat lidem radost. A pak jsme se potkaly ve vlaku a zjistily, že obě bydlíme v Líšni. Moje srdce i mozek zaplesal, protože jsem věděla, že mám konečně v Brně duši, která učí stejné principy, jako já, a je podobný dechový maniak. A když si přečtete, co o sobě Verča napsala, přide vám to tančení v mechu velmi smysluplné 😀
Ráda běhám po lese bosá a vnímám svět skrz své nohy. Mám špatný zrak a baví mě se dívat na svět „špatnýma“ očima, kterýma vidím jinak. Baví mě ta volba, že si můžu vybírat. Stejně tak v praxi. Nejdéle praktikuji Ashtangu vynjásu, ale do své denní rutiny zařazuji i jiné praxe. Baví mě práce s dechem a hlasem, inspiruji se ve fyziu, čakra józe, do své praxe i na lekcích řadím práci s hasta mudrami, pránajamu, meditaci, vizualizaci. V asánách se soutředíme na dech a na to, jaký typ dechu s pozicí nejlépe pracuje.
Verčiny lekce najdete v Shaličce v pondělí odpoledne (15:30-16:30) a ve středu večer (19:45-20:45).

Vesa Tullumi

Víte, že Vesa se s jógou poprvé setkala v Shaličce? Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. Přečtěte si její příběh:

I discovered yoga at the age of 23 after a recommendation from a physician due to my desk job. At the end of the first yoga class, exactly here @yogashalabrno I felt reborn, as if someone gave me the most amazing massage, cleansed my mind & purified my soul. From that moment on I knew that yoga would become part of my daily routine, on and off the mat.
Always wanting to deepen my knowledge in this vast philosophy & to be able to share the benefits of yoga with others, I managed to start my yoga teacher journey. With the focus on breath based Hatha Yoga I want others to experience the transformative power that yoga can bring to their lives. Join me on Thursdays from 5:30 pm for english hatha class.

Lenka Prokešová

Jmenuji se Lenka a kráčím po své velké jógové cestě. Cestě vedoucí ke zdraví těla, mysli i duše. Cestě k jednotě se sebou samotnou a s celým světem. Před časem jsem na své cestě učinila mílový krok. Opustila jsem úspěšnou korporátní kariéru a pohodlný byt, prodala auto, nábytek a další věci. Sbalila jsem si batoh a vyrazila na cestu napříč Asií. Studovala jsem jógu v ašrámech na jihu i severu Indie, prošla dva treky v Nepálu a procestovala jihovýchodní Asii. Byl to rok plný jógy a sebepoznání, ale nastal čas návratu. A začalo sdílení mé praxe a životního stylu s vámi. Největší radost mi přinese, když i vám pomůžu nasměrovat vaše životní cesty k lepšímu zdraví a duševní pohodě.

Lenička si pomaličku nachází cestu zpátky do Shaličky – vždycky, když jí to její krásný voňavý uzlíček, který brzy začne mluvit, dovolí. Hlídejte rozvrh!

Petra Varhoľová

Perfekcionistka. Holka, která nikdy nebude experimentovat. Budete s ní vždycky v bezpečí, nečekejte žádné vrcholy a pády, spíš bezpečnou plavbu jógovou praxi, která vás do cíle vždycky dovede podle pečlivě vystaveného plánu. Petra je prostě sázka na jistotu!

Můj nejoblíbenější předmět je postel, protože mi každý večer poskytuje bezpečí, mohu se tam plně uvolnit a načerpat nové síly.Moje lekce jsou pokaždé jiné, vždy jsou plynoucí, někdy je jemné jindy více akční – je to hodně podle toho, jakou energii z vás cítím. Vždy ale kladu důraz na správné provedení asán.

Petra je teď dočasně mimo lektorský režim, ale připojí se k nám hned, jak to bude možné 😀

Klára

Jmenuji se Klara co život a jógu má ráda. Také miluji lidi, zvířata, hudbu, knihy, přírodu, dobrodružství života a poznání. Nejvíce mě baví poznávat sebe sama skrze vlastní tělo. A takový jaký je můj život, je většinou i má vlastní praxe na podložce. Pohyb a zájem o poznání mě provází téměř od dětství, proto jsem se rozhodla pro jógu jako životní cestu. Nabízí mi vše. Také miluji tanec pro jeho krásu vyjádřit pocity a emoce skrze vlastní tělo. A tak všechno co mám ráda, je mým záměrem předávat dál. Dělá mi radost sdílet s druhými svoji radost.

Klárka momentálně cestuje, a tak si její lekce vychutnáte až po jejím návratu.